Referat Ośrodka Sportu i Rekreacji w Głogowie Małopolskim

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj509
mod_vvisit_counterWczoraj1465
mod_vvisit_counterW tym tygodniu509
mod_vvisit_counterW ubiegłym tygodniu3754
mod_vvisit_counterw tym miesiacu7225
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiacu6320
mod_vvisit_counterRazem486954

Online (ostatnie 20min): 38
Twoje IP: 3.236.232.99
,
Dzisiaj: 18 10 2021
Partnerzy:
Reklama
Reklama
Reklama
Regulamin Skate Parku PDF Drukuj Email

REGULAMIN SKATEPARKU W GŁOGOWIE MAŁOPOLSKIM

1. Regulamin Skateparku w Głogowie Małopolskim określa zasady korzystania z urządzeń Skateparku, położonego w Głogowie Małopolskim, przy ul. Parkowej 15, obok pływalni „WODNIK”, (zwanego dalej „Skateparkiem”).

2. Skatepark zarządzany jest przez Gminę Głogów Małopolski, 36-060 Głogów Małopolski, Rynek 1.

3. Przed wejściem na teren Skateparku należy zapoznać się z niniejszym regulaminem oraz stosować się do jego postanowień.

4. Ze Skateparku można korzystać we wszystkie dni tygodnia, od godz. 8:00 do 22:00.

5. Urządzenia Skateparku przeznaczone są wyłącznie do jazdy na łyżworolkach, deskorolkach i rowerach BMX o maksymalnej średnicy kół 20 cali; w Skateparku obowiązuje bezwzględny zakaz używania kół z pegami o ostrych krawędziach.

6.

7. Urządzenia Skateparku przeznaczone są dla osób uprawiających sport amatorsko lub wyczynowo, posiadających odpowiednie umiejętności jazdy na łyżworolkach, deskorolce lub rowerze BMX.

8. Z urządzeń Skateparku nie powinny korzystać osoby o niskich umiejętnościach jazdy na łyżworolkach, deskorolce lub rowerze BMX, a także osoby posiadające ograniczenia ruchowe lub inne dysfunkcje ograniczające sprawność motoryczną.

9. Dzieci do lat 13 mogą korzystać ze Skateparku wyłącznie za zgodą i w obecności pełnoletniego opiekuna. Osoby niepełnoletnie, które ukończyły 13 lat, mogą korzystać ze Skateparku wyłącznie za zgodą pełnoletniego opiekuna.

10. Każda osoba korzystająca z urządzeń Skateparku ma obowiązek używania przez cały czas jazdy kasku ochronnego oraz kompletu ochraniaczy (w szczególności ochraniaczy na kolana i łokcie).

11. Na każdym z urządzeń Skateparku mogą przebywać jednocześnie maksymalnie 3 osoby. Na danym elemencie urządzenia Skateparku może jednocześnie jeździć maksymalnie 1 osoba.

12. Na górnych pomostach urządzeń Skateparku mogą przebywać jedynie te osoby, które potrafią na nie samodzielnie wjechać, o zaawansowanych umiejętnościach w jeździe na łyżworolkach, deskorolce lub rowerze BMX. O poziomie zaawansowania swych umiejętności decyduje samodzielnie korzystający, który powinien oceniać swoje umiejętności rozważnie.

13. Chodzenie po konstrukcjach, przebywanie w strefie najazdów oraz zeskoków z przeszkód jest zabronione.

14. W przypadku większej ilości osób w Skateparku zamiar zjazdu z przeszkody należy sygnalizować przez podniesienie ręki.

15. Korzystający z urządzeń Skateparku jest obowiązany do korzystywania z urządzeń Skateparku tylko zgodnie z ich przeznaczeniem, z zachowaniem daleko idącej ostrożności, pamiętając, że nierozważne korzystanie z urządzeń Skateparku wiąże się z ryzykiem upadku i doznania urazu

16. Korzystający z urządzeń Skateparku jest obowiązany do niezwłocznego powiadomienia zarządzającego o zauważonych uszkodzeniach urządzeń w trosce o zdrowie własne i pozostałych użytkowników.

17. Zarządzający ponosi odpowiedzialności za szkody wynikające z niesprawności urządzeń Skateparku oraz za zaniedbania związane z funkcjonowałem Skateparku.

18. Zarządzający nie ponosi odpowiedzialności za szkody na osobie i mieniu powstałe w związku z amatorskim i wyczynowym uprawianiem sportu na terenie Skateparku mieszczące się w granicach ryzyka sportowego oraz wynikające z nieprzestrzegania postanowień niniejszego regulaminu.

19. Każdy wypadek należy natychmiast zgłosić do zarządzającego - pracownika pływalni „WODNIK”.

20. Na terenie Skateparku obowiązuje zakaz:

1) wstępu osób będących pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających;

2) wnoszenia i spożywania napojów alkoholowych i innych środków odurzających;

3) palenia papierosów;

4) wnoszenia ostrych narzędzi, przedmiotów szklanych i innych przedmiotów niebezpiecznych;

5) wprowadzania i przebywania zwierząt;

6) niszczenia urządzeń i sprzętu.

21. Skatepark nie świadczy usług przechowania rzeczy osób korzystających z urządzeń Skateparku.

22. Nieprzestrzeganie zasad porządku publicznego lub postanowień niniejszego regulaminu przez osoby korzystające ze Skateparku może skutkować usunięciem z terenu Skateparku.

W razie zagrożenia zdrowia, życia, mienia lub potrzeby uzyskania pomocy natychmiast zawiadom inną dostępną osobę albo zadzwoń lub poproś o zadzwonienie pod jeden z następujących numerów:

Numer alarmowy: 112

Pogotowie ratunkowe: 999

Straż pożarna: 998

Policja: 997

Zarządca Skateparku: 17 717 60 78