Referat Ośrodka Sportu i Rekreacji w Głogowie Małopolskim

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj32
mod_vvisit_counterWczoraj157
mod_vvisit_counterW tym tygodniu391
mod_vvisit_counterW ubiegłym tygodniu1639
mod_vvisit_counterw tym miesiacu2497
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiacu7323
mod_vvisit_counterRazem385861

Online (ostatnie 20min): 2
Twoje IP: 18.233.111.242
,
Dzisiaj: 12 08 2020
Partnerzy:
Reklama
Reklama
Reklama
IV Dycha Głogowska PDF Drukuj Email

IV DYCHA GŁOGOWSKA

Już po raz czwarty Głogów Małopolski stał się miejscem spotkania i rywalizacji miłośników biegania, którzy spotkali się przy Krytej Pływalni „Wodnik”, aby wziąć udział w tegorocznej edycji IV Dychy Głogowskiej, czyli biegu na 10 km o Puchar Burmistrza Głogowa Małopolskiego. Organizatorem imprezy był Klub Sportowy Biegunka Team z Głogowa Młp.

 

Zawody rozpoczął najważniejszy bieg całego wydarzenia – bieg przedszkolaków na krótkim dystansie. Punktualnie o 10:30 najmłodsi przekroczyli linię startu. Frekwencja dopisała, bo rywalizowało ze sobą prawie 80 dzieci. Rywalizacja była zacięta i nawet najmłodsi zawodnicy walczyli do końca. Każdy uczestnik biegu przedszkolaka otrzymał pamiątkowy medal i pakiet smakołyków, a na najlepszych czekały symboliczne nagrody. Najmłodsi sportowcy po wyścigu mogli miło spędzić czas na kolorowych dmuchawcach jedząc watę cukrową.

O godzinie 11:00 Burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj oficjalnie otworzył zawody i zawodnicy biegu na 10 km wyruszyli na trasę. Trasa niezmienna od czterech lat, drogami asfaltowymi prowadzącymi przez Gminę Głogów Małopolski oraz tereny leśne gminy. Na starcie znalazło się 168 zawodników i każdy uczestnik pomyślnie ukończył bieg. Już po 34 minutach na mecie zaczęli pojawiać się zmęczeni, ale szczęśliwi biegacze. Po zakończonym biegu na każdego uczestnika czekał rozgrzewający żurek.

Zwycięską trójką mężczyzn okazali się Damian Dziewiński, Piotr Kobylarz oraz Grzegorz Fedak. Najlepsze panie to Katarzyna Albrycht, Marta Prajzner i Małgorzata Siembida. Każdy uczestnik otrzymał medal po przekroczeniu mety, a najlepsi w kategorii open oraz kategoriach wiekowych nagrody ufundowane przez sponsorów. Tradycyjnie, pod koniec imprezy, odbyło się też losowanie atrakcyjnych nagród. Jak co roku klub dołożył wszelkich starań, aby każdy z zawodników ukończył bieg w przyjemnej i bezpiecznej atmosferze oraz zadbał o atrakcyjne nagrody dla uczestników. Biegowa impreza po raz kolejny okazała się wielkim sukcesem.

Więcej zdjęć na:

https://www.facebook.com/OSiR.glogow.mlp/