Referat Ośrodka Sportu i Rekreacji w Głogowie Małopolskim

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj63
mod_vvisit_counterWczoraj192
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1397
mod_vvisit_counterW ubiegłym tygodniu1649
mod_vvisit_counterw tym miesiacu1864
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiacu7323
mod_vvisit_counterRazem385228

Online (ostatnie 20min): 2
Twoje IP: 35.172.233.2
,
Dzisiaj: 09 08 2020
Partnerzy:
Reklama
Reklama
Reklama
III Dycha Głogowska PDF Drukuj Email

21 maja br. w biegowej rywalizacji na 10 km wzięło udział ponad 200 osób. Już trzeci rok z rzędu w naszej gminie zorganizowano imprezę sportową pn. „III Dycha Głogowska”, która cieszy się coraz większą popularnością i uznaniem zarówno wśród amatorów jak i zawodowców. Start oraz biuro zawodów znajdowało się przy pływalni krytej „Wodnik”.

Trasa biegu wiodła przez głogowski rynek i pobliski las, a na 5 kilometrze znajdował się punkt odżywiania oraz nawrót. W wydarzeniu wzięło udział także ponad 60 dzieci. W biegu przedszkolaka najmłodsi amatorzy tej dyscypliny sportowej ścigali się na dystansie 100 m. Wśród dodatkowych atrakcji organizatorzy zapewnili profesjonalną rozgrzewkę, relaksujące masaże oraz pamiątkowy medal, który każdy z biegaczy mógł wzbogacić o swoje imię, nazwisko i osiągnięty czas. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, wśród których znalazł się rower górski oraz drobny sprzęt AGD.

 

Biegi stają się w naszej gminie coraz bardziej popularne. Dużym powodzeniem cieszą się trasy przy Stawach Traczewskich w Głogowie Młp., w Borze i Sokołowiance. Trasy te zostały stworzone by zwiększyć aktywność ruchową mieszkańców gminy. Z wytyczonych i oznakowanych szlaków korzystają zarówno rowerzyści, miłośnicy chodzenia z kijkami Nordic Walking jak i biegacze. Najczęściej uprawianą formą ruchu jest jogging, który jest niezwykle korzystny dla zdrowia.

Zachęcamy mieszkańców do korzystania z gminnych tras, które są bezpieczne, przyjazne i dostosowane do systematycznego uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Trasy gwarantują przebywanie w oazie ciszy, wśród przyrody, zdala do zgiełku dnia codziennego.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami zawodów: http://biegunkateam.blogspot.com/2016/05/iii-dycha-gogowska-relacja.html