Referat Ośrodka Sportu i Rekreacji w Głogowie Małopolskim

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj43
mod_vvisit_counterWczoraj157
mod_vvisit_counterW tym tygodniu402
mod_vvisit_counterW ubiegłym tygodniu1639
mod_vvisit_counterw tym miesiacu2508
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiacu7323
mod_vvisit_counterRazem385872

Online (ostatnie 20min): 3
Twoje IP: 3.235.107.209
,
Dzisiaj: 12 08 2020
Partnerzy:
Reklama
Reklama
Reklama
Regaty żeglarskie na Stawach Głogowskich PDF Drukuj Email

W niedzielę 12 lipca bieżącego roku mieszkańcy Głogowa Małopolskiego mieli jedną z niewielu okazji, aby zobaczyć małe żaglówki pływające na stawie Traczewskim obok Krytej Pływalni „Wodnik” w Głogowie Małopolskim, organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy „Żagielek”, oraz współorganizatorów: Referat Ośrodka Sportu i Rekreacji w Głogowie Młp, Miejsko Gminny Dom Kultury w Głogowie Młp, OSP Wola Cicha, oraz OSP Głogów Młp.

 

W niedzielne popołudnie dzieci uczestniczące w szkoleniach żeglarskich organizowanych przez UKS „Żagielek” prezentowały swoje umiejętności startując w regatach o Puchar Burmistrza Głogowa Małopolskiego - Pawła Baja.
Zawody żeglarskie (regaty) zorganizowano w dwóch kategoriach. Grupę podstawową stanowiły dzieci, które po raz pierwszy uczestniczyły w szkoleniu żeglarskim. Grupa zaawansowana to dzieci, które swoje umiejętności żeglarskie szlifują już kilka lat. W sumie w regatach wystartowało trzydzieścioro dzieci.
Zarówno w jednej, jak i drugiej grupie, emocji podczas wyścigów nie brakowało. Nerwowe szukanie przez zawodników sprzyjającego wiatru, głośny doping rodziców z brzegu, jeszcze bardziej „podgrzewał” niedzielną atmosferę. Podpowiedzi i sugestie pozostałych dzieci pływających na rowerkach wodnych dodatkowo nadawały „pikanterii” całemu wydarzeniu.
Ostatecznie w przeprowadzonych regatach wyłoniono dwoje zwycięzców. W grupie podstawowej zwyciężył Maksymilian Kulczycki, a w grupie zaawansowanej Izabella Maciejczyk.