Referat Ośrodka Sportu i Rekreacji w Głogowie Małopolskim

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj399
mod_vvisit_counterWczoraj1465
mod_vvisit_counterW tym tygodniu399
mod_vvisit_counterW ubiegłym tygodniu3754
mod_vvisit_counterw tym miesiacu7115
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiacu6320
mod_vvisit_counterRazem486844

Online (ostatnie 20min): 54
Twoje IP: 3.236.232.99
,
Dzisiaj: 18 10 2021
Partnerzy:
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności IKAR PDF Drukuj Email

NABORY DO SEKCJI PŁYWACKIEJ 2021


 

 

 

 

 

 


 

 

ZGRUPOWANIE SEKCJI PŁYWACKIEJ UKS Ikar 2020

Sekcja Pływacka UKS Ikar zaprasza na
Zgrupowanie sportowo-rekreacyjne.

Sekcja pływacka Klubu UKS Ikar organizuje BEZPŁATNY wyjazd jednodniowy do Kompleksu Turystycznego „Brzezówka” (obok Kolbuszowej), w ramach zgrupowania dla wszystkich dzieci sekcji pływackiej. https://brzezovka.pl/

Wyjazd w dniu: 19.09.2020 r. godz. 10:15 (parking przy Krytej Pływalni „Wodnik" w Głogowie Małopolskim, powrót ok. godz. 16:00 tego samego dnia.

Na miejscu poza zabawą na świeżym powietrzu zapewniony będzie ciepły obiad z napojem oraz lody.

W przypadku słonecznej pogody prosimy zabrać ze sobą stroje kąpielowe wraz z akcesoriami do plażowania.

Zapisy można dokonywać poprzez wysłanie wiadomości SMS do trenera Rafała Kopel (511-710-756), bądź zgłaszać informacje bezpośrednio na treningu pływackim.
Oferta ważna jest również dla osób które uczęszczały na treningi przed wybuchem epidemii, a z różnych przyczyn nie wróciły na treningi ????

Osoby zapisane otrzymają zgodę wraz z oświadczeniem na wyjazd, które trzeba będzie dostarczyć najpóźniej w dniu wyjazdu. (zgoda będzie dostępna do pobrania u trenerów sekcji pływackiej, bądź na prośbę państwa wyślemy na adres e-mail podany w SMS podczas zapisywania dziecka.

Przy tej okazji zapraszamy również na treningi pływackie, które na dobre wróciły od początku września.

Ze sportowym pozdrowieniem
Zarząd oraz Trenerzy Sekcji Pływackiej
UKS Ikar Głogów Młp.

 

 


Obóz sportowy UKS Ikar 2020

 

UKS IKAR Głogów Młp. przy współpracy z Stowarzyszeniem Aktywni od zaraz, zachęca wszystkich do zapisów na OBÓZ SPORTOWY 2020.
Szczegóły i kontakt na plakacie.

 

 

 

 

 

 


FLY PARK 2019

 

Sekcja pływacka UKS Ikar, jak co roku, zorganizowała dla swoich zawodników dodatkową atrakcję. Tym razem wybraliśmy się do parku trampolin w Rzeszowie, gdzie w ramach "odskoczni" od treningów na pływalni poskakaliśmy na trampolinach. Było także pokonywanie przeszkód, salta, ujeżdżanie byka, wspinaczka na ściance oraz "wsady" do kosza. Młodzież i dzieci z różnych grup treningowych mogli wspólnie pobawić się i zawrzeć nowe znajomości. W końcu poza wyjazdami na zawody nie mają ku temu wiele okazji. Kolejną może być obóz letni organizowany przy współpracy UKSu, na który już serdecznie zapraszamy.

Więcej zdjęć na naszej stronie Facebook: https://www.facebook.com/ikar.klub/

 


Sukcesy naszych wychowanków

W dniu 17.03.2019 r. Zawodnicy Fregata Głogów Małopolski (wychowankowie UKS Ikar Głogów Małopolski), pod okiem trenera Dawida Bańkowskieg, wzięli udział w mistrzostwach Podkarpacia w Nowej Dębie. Naszą Gminę Głogów Młp. reprezentowało pięcioro zawodników: Gabriel Kuroń, Tymoteusz Strojek, Filip Gajecki, Julia Pokrzywa, Julia Barć. Ciężka praca i długie treningi, bo aż 6 razy w tygodniu dały wspaniały efekt. Nasi zawodnicy zdobyli aż 9 medali w tym 5 złotych, dzięki temu zajęliśmy 3 miejsce w ogólnej klasyfikacji medalowej z pośród dużo większych miast.
BRAWO IKAR I FREGATA.

 

 

 

 

 


Ikar Football Cup 2019

W dniu 27 lutego w Głogowie Młp. odbył się jeden z wielu turniejów tym razem dla chłopców z rocznika 2009.
W zawodach wzięły udział takie zespoły jak: Stal Łańcut, Ziomki Rzeszów, Bardomed Krosno, APPN Kolbuszowa oraz dwa zespołu gospodarzy UKS Ikar Żółci i UKS Ikar Zieloni.
Tradycyjnie gra toczona była system każdy z każdym. Wszystkie zespoły bardzo dobrze się zaprezentowały. Młodzi zawodnicy walczyli o każdy metr boiska, raz wygrywając, raz przegrywając a czasem remisując. Najlepszym zespołem w tym dniu zostali zawodnicy Bardomedu Krosno, drugie miejsce wywalczyła drużyna Ziomków Rzeszów, a na najniższym stopniu stanęli nasi zawodnicy z zespołu UKS Ikar Żółci. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, a trzy najlepsze zespoły pamiątkowe puchary ufundowane przez Pana Burmistrza Głogowa Małopolskiego Pawła Baja. Podsumowując dziękujemy wszystkim drużynom za sportową rywalizacje, rodzicom za kulturalny doping. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z powyższych rozgrywkach.

Zachęcamy również do odwiedzenia naszej strony Facebook gdzie można znaleźć relacje z całego cyklu rozgrywek a także aktualne informację https://www.facebook.com/ikar.klub/


W klubie trenuje ponad 270 dzieci

 

 


Uczniowski Klub Sportowy IKAR powstał w 2013 roku z inicjatywy władz gminy oraz środowiska trenerskiego. Celem zawiązania klubu było m.in. rozwiązanie problemu - braku profesjonalnych treningów najmłodszych zawodników piłki nożnej.

Do roku 2013, każdy klub sportowy prowadził indywidualne szkolenie swoich zawodników od 15 roku ich życia. Dopiero wtedy, zawodnicy brali udział w rozgrywkach ligowych w barwach danego klubu. Pozostawał problem braku profesjonalnego szkolenia dzieci w wielu młodszym czyli do 14 roku życia.

UKS IKAR powstał po to, aby uzupełnić braki w szkoleniu najmłodszych dzieci. Kilkuletni cykl szkoleniowy dzieci w wieku szkoły podstawowej, ma na celu ich ogólny rozwój fizyczny, profesjonalną naukę gry w piłkę nożną oraz przygotowanie, najzdolniejszych z nich, do przejścia do klubów sportowych działających na terenie gminy i dalszego ich trenowania w ramach drużyn seniorów.


 

1 % dla UKS "Ikar"

Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego zachęca do przekazywania 1 % Podatku na rozwój sportu dla dzieci w Gminie Głogów Młp.
1% można przekazać na rzecz UKS "Ikar" wpisując numer KSR oraz wpisując w cel szczegółowy "UKS Ikar Głogów Małopolski (188)"
Szczegóły na Ulotce.


 

 

Ferie i Wakacje z UKS "Ikar"


Uczniowski Klub Sportowy "Ikar" w Głogowie Małopolskim zaprasza do skorzystania z ofert aktywnego wypoczynku dla dzieci z gminy Głogów Małopolski tj: Półkolonie na feriach zimowych czy Obóz letni we Władysławowie:

1. Ferie zimowe 2017 z UKS "Ikar".  Z półkolonii (zimowisk) Sportowych skorzystać mogą dzieci uczęszczające na co dzień w treningach sekcji sportowych, ale także dzieci które nie są związane z Klubem.

2. Obóz Letni 2017 z UKS "Ikar".  LATO 2017 - Obóz Sportowy we Władysławowie.

Szczegóły na plakatach.


 

Turniej Golfowy UKS "Ikar"

Turniej Golfowy UKS „Ikar” w NTB Active Club
W dniu 24.09.2016r.w sobotnie południe odbył się turniej golfowy, w którym wzięły udział dzieci i młodzież szkolna z terenu powiatu rzeszowskiego. Nasze miasto reprezentowały dzieci z sekcji golfa
z Uczniowskiego Klubu Sportowego „IKAR” Głogów Młp.
Do rywalizacji przystąpiły dwa zaproszone kluby ze szkół w Lutoryżu oraz z miejscowości Dąbrowicy (k/Baranowa). Łącznie udział wzięło 15 młodych miłośników golfa.
Dzieci zostały podzielone na dwie kategorie:
1. Beginer – początkujący golfiści, którzy dopiero teraz rozpoczęli szkolenie
2. Player, którzy kontynuują szkolenie rozpoczęte na wiosnę tego roku i potrafią już grać kijami golfowymi w pełnej formie.
Emocje były jednakowe w każdej z grup, a walka o Puchary - bardzo ambitna.
Rangę podniosły nagrody, Dyplomy i Puchary wręczane na podium.
Po turnieju odbyło się spotkanie z Tomkiem Miklasem – aktualnym Mistrzem Polski juniorów, który pierwsze kroki w golfie stawiał właśnie tu w NTB Acive Club w Głogowie Małopolskim.
Tomek opowiedział o swojej pasji do golfa, o planach sportowych, a także o ciekawych historiach, które zdarzały mu się w trakcie gry. Przybliżył też zasady gry i zwrócił uwagę na to, że golf jest grą „fair play” – wymaga uczciwości i szacunku dla współgraczy, tym samym zachęcił młodych uczestników do kontynuacji szkolenia golfowego.
Osoby towarzyszące i Rodzice mogli skorzystać z pierwszej lekcji golfa, oraz wziąć udział w konkursach golfowych. Po turnieju – gracze i goście zostali zaproszeni na poczęstunek w formie kiełbasek oraz napojów. Więcej zdjęć oraz wyniki dostępna na: https://www.facebook.com/ikar.klub/
Ze Sportowym pozdrowieniem
UKS “Ikar” Głogów Młp.
NTB Active Club


 

Nabory do sekcji Pływackiej


Nabory do sekcji Tenisa Ziemnego


Nabory do sekcji Piłki Nożnej


 

Festiwal Piłkarski Grunwald CUP 2016

W dniu 25.06.2016 r. odbył się Festiwal Piłkarski GRUNWALD CUP dla rocznika 2008. W turnieju na stadionie Strugu Tyczyn wzięło udział 8 drużyn.  Chłopcy z zespołu UKS IKAR pod opieką trenera Leszka Pado reprezentowali Głogów Młp. Rozegrano 7 spotkań, po 12 minut każde. Należy podkreślić, że nie prowadzono klasyfikacji generalnej, ani nie podawano wyników. Celem organizatorów była edukacja młodych piłkarzy gry w piłkę bez presji jaką wywiera walka o wynik. Wygrały wszystkie drużyny, a każdy zawodnik otrzymał medal. Młodym sportowcom należą się wyrazy uznania za wytrwałą grę w ogromnym upale jaki towarzyszył przez cały turniej. Więcej zdjęć można znaleźć na Facebook-u, https://www.facebook.com/ikar.klub/

Ze sportowym pozdrowieniem
Zarząd oraz trenerzy UKS „Ikar”

 


 

Turniej Piłki Nożnej IZOLATOR CUP 2016

UKS "Ikar" na turnieju piłki nożnej IZOLATOR CUP
W sobotę 18 czerwca zawodnicy sekcji piłki nożnej UKS "Ikar z rocznika 2007 wzięli udział w dziecięcym turnieju piłkarskim Izolator Cup 2016 w Boguchwale.
Mecze odbywał się na głównej płycie stadionu Izo Arena. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie zarówno organizacyjnym jak i piłkarskim. Oprucz zmagań w piłkę nożną dzieci mogły wziąć udział w licznych konkursach, a po zawodach dla każdego organizator zapewnił ciepły posiłek.
W turnieju uczestniczyło 10 zespołów z całego Podkarpacia. Turniej rozegrany został w systemie "każdy z każdym". W sumie rozegrano ponad pięćdziesiąt spotkań. Każdy zespół toczył 10 pojedynków.
Nasza drużyna UKS "Ikar" z Głogowa Małopolskiego w debiucie na tak dużym turnieju wywalczył 2 zwycięstwa i jeden remis.
Jednak nie wynik, lecz dobra zabawa i uśmiech na twarzy dzieci były najważniejsze, dlatego nie przyznawano punktów za wygrane mecze, wszyscy uczestnicy turniejów byli zwycięzcami.
na koniec wybrano najlepszego bramkarza oraz zawodnika turnieju. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal oraz upominek.
Po niemal 7 godzinach zmagań zawodnicy naszego Klubu zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzach wrócili do domu.

Życzymy dalszych sukcesów
Zarząd i trenerzy UKS "Ikar"


 

Zawody Pływackie - Liga VI Miast

Dnia 12.06.2016 w Leżajsku odbyły się ostatnia runda zawodów pływackich z cyklu "Ligi VI Miast",w roku szkolnym 2015/16. Tym razem nasz Klub UKS "Ikar" reprezentowało 23 pływaków w kategoriach od roku 2001 do 2009. Zawodnicy z Głogowa Młp., jak zwykle pokazali charakter zdobywając łącznie 54 medale z czego, aż 10 z najcenniejszego kruszcu. W sztafetach o Puchar Ligi nasi płynący wywalczyli 2 brązy potwierdzając coraz lepsza formę.
Patrząc jak prężnie rozwija się sekcja pływacka w Głogowie Młp. liczymy na kolejne sukcesy w sezonie 2016/17.
Ze sportowymi pozdrowieniami
Trenerzy oraz Zarząd UKS Ikar

 


 

Obóz Sportowo-rekracyjny UKS IKAR

UKS "Ikar" zaprasza do udziału w Obosie sportowo-rekreacyjnym nad Soliną.
Oferta sierowana jest dla dzisci z sekcji, oraz innych chętnych nie przynależących do Klubu.
Szczegóły oferty na plakacie.

 


 

 

 

 

 

Liga VI Miast - zawody pływackie

Zawody Pływackie Ligi VI Miast
W sobotę 14.maja 2016 roku. na krytej pływalni w Nowej Dębie odbyła się V runda corocznych zawodów pływackich z cyklu „Ligi Sześciu Miast”. Tym razem w zawodach wzięły udział tylko 4 miasta tj: Głogowa Małopolskiego, Nowej Dęby, Nowej Sarzyny oraz Leżajska.
Nasz Klub UKS „Ikar” reprezentowało 30 pływaków, zdobywając łącznie aż 36 medali w konkurencjach indywidualnych, oraz trzy puchary z II miejscami w sztafetach. Kolejne a tym samym ostatnie zawody z całego cyklu odbędą się w Leżajsku.
Zawodnicy sekcji pływackiej UKS „Ikar” wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności na arenie międzymiastowej. Gmina Głogów Małopolski może być dumna ze swoich zawodników z Uczniowskiego Klubu Sportowego IKAR. Życzymy dalszych sukcesów sportowych.
Ze sportowym pozdrowieniem
Trenerzy sekcji Pływackiej
oraz Zarząd UKS „Ikar”

 


 

Tymbark CUP 2016

Mistrzostwa województwa Podkarpackiego U8 o puchar Tymbarku.
W kwietniu 2016r. zakończyły się zmagania w rozgrywkach o puchar Tymbarku dla rocznika 2009 w których, brali udział nasi najmłodsi piłkarze z UKS „Ikar Głogów Małopolski. Ostatnim etapem rozgrywek w kategorii U8 były mistrzostwa wojewódzkie, które odbyły się w Stalowej Woli. W finałowych rozgrywkach brali udział mistrzowie powiatów z Podkarpacia. Drużyny zostały podzielone na trzyzespołowe grupy. Nasi zawodnicy rozgrywali mecze z rówieśnikami z Jarosławia i Kolbuszowej. W jednym meczu świętowali zwycięstwo, a z kolej w drugim opłakiwali porażkę. Oczywiście wynik nie był tu najważniejszy, a dzięki takim rozgrywkom uczestnicy zmagań sportowych zyskują wiele nowych doświadczeń. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkową koszulkę z numerkiem, medal a także pełną paczkę upominków.
Zarząd UKS „Ikar” dziękuję za współpracę rodzicom, oraz trenerowi Adamowi Gutowi za nieocenioną pomoc w opiece nad dziećmi i nie zawodne kibicowanie, a przede wszystkim za pomoc w transporcie dzieci Stalowej Woli.
więcej na FB UKS Ikar: https://www.facebook.com/ikar.klub/
Ze sportowym pozdrowieniem, Zarząd UKS „Ikar”, oraz Trenerzy sekcji Piłki Nożnej


 

Nabory do sekcji UKS IKAR


 

Zawody Pływackie Ligi IV Miast w Łańcucie

W sobotę 23.04.2016 roku. na krytej pływalni w Łańcucie odbyła się IV runda corocznych zawodów pływackich z cyklu „Ligi Sześciu Miast”. W zawodach wzięło udział ok 200 zawodników z 6 miast tj: Głogowa Małopolskiego, Nowej Dęby, Sokołowa Małopolskiego, Łańcuta, Nowej Sarzyny oraz Leżajska.
Nasz Klub UKS „Ikar” reprezentowało 29 pływaków, zdobywając 16 medali w konkurencjach indywidualnych, oraz III miejsce w sztafecie Gimnazjum.
Zawodnicy sekcji pływackiej UKS „Ikar” wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności na arenie międzymiastowej. Gmina Głogów Małopolski może być dumna ze swoich zawodników z Uczniowskiego Klubu Sportowego IKAR. Życzymy dalszych sukcesów sportowych.
Ze sportowym pozdrowieniem
Trenerzy sekcji Pływackiej oraz Zarząd UKS „Ikar”

 


 

Zawody Pływackie Ligi IV Miast w Głogowie Młp.

Turniej pływacki -„LIGA SZEŚCIU MIAST”
9 kwietnia 2016 na pływalni „WODNIK” odbyły się zawody pływackie z cyklu „Liga sześciu miast”. Do zawodów przystąpili reprezentanci następujących miejscowości:
- Głogów Młp, 
- Sokołów Młp, 
- Łańcut, 
- Nowa Dęba, 
- Nowa Sarzyna 
- Leżajsk,


W zawodach wzięło udział wzięło ponad 200 osób.

Zawody rozegrano w siedmiu kategoriach wiekowych na dystansach 25 m, 50 m oraz 100 m. Zawodnicy sekcji pływackiej UKS "Ikar" zdobyli łącznie 18 medali w konkurencjach indywidualnych oraz 4 puchary w konkurencjach sztafetowych.

Organizatorem turnieju był OSiR Głogów Młp oraz UKS"IKAR". Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj. 
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wyników oraz życzymy powodzenia w następnych rozgrywkach.

Więcej zdjęć oraz informacji na oficjalnym profilu facebooka - "Ośrodek Sportu i Rekreacji" w Głogowie Małopolskim


 

Zawody Pływackie Ligi IV Miast

W sobotę 19.03.2016r. na krytej pływalni w Nowej Sarzynie odbyła się II runda corocznych zawodów pływackich z cyklu „Ligi Sześciu Miast”. W zawodach wzięło udział ponad 160 zawodników z: Głogowa Małopolskiego, Nowej Dęby, Sokołowa Małopolskiego, Łańcuta, Nowej Sarzyny oraz Leżajska.
Nasz Klub UKS „Ikar” reprezentowało 31 pływaków, zdobywając aż 16 medali w konkurencjach indywidualnych, w większości złoto i srebro.
Zawodnicy sekcji pływackiej UKS „Ikar” wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności na arenie międzymiastowej. Gmina Głogów Małopolski może być dumna ze swoich zawodników i ich sukcesów sportowych.
Ze sportowym pozdrowieniem
Trenerzy oraz Zarząd UKS „Ikar”

 


 

Nabory do sekcji piłki nożnej

UKS "Ikar" ogłasza dodatkowe nabory do sekcji piłki nożnej w rocznikach 2007 i 2008.
Szczegóły i kontakt na plakacie.


 

 

 

 

 

Turniej Piłkarski dla rocznika 2008

W dniu 13 grudnia 2015 r. miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie w życiu młodych piłkarzy UKS "Ikar". W miejscowości Chorzelów, odbył się Ogólnopolski Turniej „O Puchar Wójta Gminy Mielec” dla dzieci z rocznika 2008. W rozgrywkach uczestniczyło 6 wspaniałych drużyn z odległych. Drużyna UKS „Ikar”reprezentująca Gminę Głogów Młp. rozegrała aż 5 meczy, co wymagało od nich wiele zaangażowania i wysiłku. Nasi chłopcy spisali się znakomicie i zajęli 4 miejsce w turnieju pod czujnym okiem trenera Leszka Pado. W nagrodę otrzymali pamiątkowe medale, a podczas przerw organizator zapewnił ciepły posiłek oraz napoje. Był to pierwszy wyjazdowy turniej z ich udziałem tak wysokiej rangi. Tym bardziej cieszy ten sukces. Życzymy kolejnych wspaniałych osiągnięć w przyszłości oraz dużo wytrwałości w czasie treningów!!!

Ze sportowym pozdrowieniem
Trenerzy oraz zarząd UKS "Ikar"

 

 


 

Mikołajkowe rozgrywki Piłkarskie UKS "Ikar"

W dniach 5-6 grudnia w hali sportowej w Kielnarowej odbyły się mikołajkowe turnieje piłkarskie z cyklu „Halowe granie nie czekanie”. Nasz UKS „Ikar” był reprezentowany przez dwa zespoły. Chłopcy z rocznika 2006 rywalizowali w sobotę, natomiast w niedzielę rywalizowały najmłodsi piłkarze z rocznika 2009. W obu kategoriach nasi zawodnicy grali mecze w systemie każdy z każdym. W celu nauki gry bez presji w rozgrywkach nie była prowadzona żadna klasyfikacja punktowa ani bramkowa. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz upominki od św. Mikołaja. Wszyscy uczestnicy dziecięcych rozgrywek włożyli dużo zaangażowania w rozgrywane mecze, co dało dużo radości zarówno rodzicom jak i samym młodym zawodnikom.Zarząd Klubu chciałby podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację całego wyjazdu, a w szczególności trenerom oraz rodzicom za poświęcony czas.

Ze sportowym pozdrowieniem
Trenerzy oraz zarząd UKS "Ikar"

 


 

Mikołajkowy wyjazd Sekcji Pływackiej do Dębicy

W sobotę 5 grudnia 2015 roku z okazji Mikołajek, odbył się wyjazd do MOSiR w Dębicy. Uczestnicy sekcji pływackiej z UKS „Ikar” mieli możliwość spróbowania swoich sił na olimpijskim 50 metrowym basenie, gdzie odbył się trening pływacki pod okiem instruktorów pływania. Po treningu uczestnicy zjedli obiad w pobliskiej restauracji, aby nabrać sił na zabawę w Aqua Parku, gdzie spędzili ponad 1,5 godziny na zabawie i relaksie.

W całym zgrupowaniu wzięło udział 44 uczestników z sekcji pływackiej. Zarząd Klubu chciałby podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację całego wyjazdu, a w szczególności instruktorom oraz rodzicom za poświęcony czas.

Ze sportowym pozdrowieniem
Trenerzy oraz zarząd UKS "Ikar"

 


Turniej Tymbark CUP

 

Turniej Tymbark CUP

Głogowska Akademia Futbolu „GAF” – mistrzami powiatu Rzeszowskiego w roczniku 2009

W dniach 22 i 23 października 2015 w miejscowości Trzebuska, odbyły się powiatowe mistrzostwa „Z podwórka na stadion” o puchar Tymbarku w piłce nożnej chłopców.
Nasz UKS „Ikar” reprezentowały aż trzy zespoły. Najkorzystniej wypadli chłopcy z rocznika 2009 wygrywając całe rozgrywki i zdobywając tytuł mistrza powiatu rzeszowskiego w najmłodszej kategorii wiekowej, zarazem zdobywając awans do mistrzostw Podkarpacia. Chłopcy z rocznika 2006 w ostatecznej klasyfikacji zajęli bardzo dobre III miejsce, natomiast chłopcy z roczników 2004 i 2005 wywalczyli V miejsce.

Dzięki zaangażowaniu trenerów( Adama Guta oraz Tomasza Gwoździa), rodziców, oraz zarządu klubu, możemy razem cieszyć się tak wspaniałym wynikami.

Ze sportowym pozdrowieniem Trenerzy oraz zarząd UKS "Ikar"
sekcji piłki nożnej: Głogowskiej Akademii Futbolu.

Zdjęcia z zawodów dostępne są na stronie FB:

https://www.facebook.com/ikar.klub/?ref=hl


Informacja

Zwracamy się z propozycją, do osób związanych z UKS „IKAR” lub sympatyków Klubu (przedsiębiorców, osób prywatnych) o wsparcie finansowe w formie *darowizny lub w formie wsparcia rzeczowego w postaci wyposażenia treningowego: strojów piłkarskich, dresów, toreb, nagród i upominków dla dzieci uczestniczących w treningach i turniejach.
Co możemy zaoferować dla Państwa?
- umieszczenie logo firmy na strojach,
- zamieszczanie logo firmy na stronie internetowej klubu, plakatach, ulotkach klubowych,

* jeśli jesteś przedsiębiorcą lub reprezentujesz firmę pamiętaj, że pomoc dla naszego Klubu, możesz zaliczyć do kosztów podatkowych. Szczegółowe informacje na temat sponsoringu, pod numerem telefonu lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel: 796378686

Darowizny na rzecz UKS "Ikar" prosimy przekazywać na konto główne :
71 9159 0000 2001 0010 0872 0001
Tytuł przelewu: Darowizna

adres siedziby:
Uczniowski Klub Sportowy „Ikar”
36-060 Głogów Małopolski
Ul. Parkowa 15


 

Nabory do sekcji sportowych UKS "Ikar"


Sparingi piłkarskie UKS "Ikar" w Krakowie


W środę 3.06.2015 r. dwie grupy z Uczniowski Klub Sportowy „Ikar” z sekcji sportowej piłki nożnej „GAF” rocznik 2002-2003, oraz 2004 -2005 wzięły udział w zorganizowanym wyjeździe do Krakowa i rozegrały dwa mecze sparingowe z tamtejszymi drużynami. Oba mecze zakończyły się pełnym sukcesem naszych młodych piłkarzy. Grupa starsza pod wodzą trenera Edwarda Sapko po bardzo dobrym meczu pokonała Cracovię 3;2, natomiast grupa młodsza - którą trenuje Tomasz Gwóźdź pokonała piłkarzy Orła Kraków 9-7. Po udanych występach wszyscy udali się na stadion Wisły, aby obejrzeć mecz ekstraklasy w którym zmierzyły się zespoły Wisły Kraków i Śląska Wrocław ( 0:1).Po bardzo intensywnym dniu i wielu pozytywnych emocjach wszyscy wrócili do Głogowa. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Z pozdrowieniami sportowymi Trenerzy oraz
Zarząd UKS "Ikar"


 

Turniej „Ligi Orlikowej"


W niedziel 26.04 tym razem w Brzozowie odbył się kolejny turniej Ligi Orlikowej chłopców rocznika 2004 i młodsi.W turnieju uczesniczyło 4 drużyny:
M.O.S.i R. Brzozów,
Grunwald Budziwój I,
Grunwald Budziwój II,
GAF Głogów Młp.

Nasi młodzi piłkarz z UKS "Ikar" spisali się bardzo dobrze, zajmując w turnieju II miejsce i minimalnie ustępując zespołowi z Budziwoja.Kolejny turniej ligowy odbędzie się 9.05 Maja w Budziwoju.

Wszystkim Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Zarząd Klubu oraz trenerzy sekcji piłki nożnej UKS "Ikar"


Zawody pływackie „Liga VI Miast”

 

W sobotę 25.04.2015r. na Krytej Pływalni „Wodnik w Głogowie Małopolskim, odbyły się Zawody Pływackie z cyklu "Ligi Sześciu Miast". Zawody rozpoczęły się planowo o 9:30 i trwały do godz. 14:00. Nasze miasto godnie reprezentowali zawodnicy sekcji pływackich UKS „Ikar”, które na co dzień trenują i działają przy Pływalni „Wodnik”, zdobywając kilkanaście medali oraz II miejsce w sztafecie pływackiej dziewczyn. W zawodach wzięło udział ponad 170 zawodników, w 34 konkurencjach pływackich dziewczyn i chłopców z następujących miast:
- Głogów Małopolski
- Sokołów Małopolski
- Nowa Dęba
- Łańcut
- Leżajsk
- Nowa Sarzyna

Głogów Małopolski jako gospodarz zawodów poza całą organizacją i oprawą zawodów (medale, puchary, dyplomy, sędziowie itd.), przygotował również wodę i poczęstunek dla wszystkich zawodników. Cała impreza sportowa odbyła się pod honorowym patronatem Burmistrza Głogowa Małopolskiego pana Pawła Baja.
Organizatorzy zawodów:
Referat Ośrodka Sportu i Rekreacji w Głogowie Małopolskim
Kryta Pływalnia "Wodnik" w Głogowie Małopolskim
UKS "Ikar" w Głogowie Małopolskim


Turniej „Ligi Orlikowej"

W dniu 18.04 odbył się kolejny turniej „Ligi Orlikowej” rocznika 2004 i młodsi. Tym razem gospodarzem był U.K.S „Ikar” Głogów Małopolski, a cały turniej odbyły się na boisku „Orlik” w Głogowie Młp. Pomimo przenikliwego zimna  o g.8.30  stawiły się wszystkie drużyny:
1. UKS „Ikar”- grupa „GAF” – trener Tomasza Gwóźdź
2. UKS „Ikar” – grupa „GAF” – trener Adam Gut
3. Grunwald Budziwój I,
4. Grunwald Budziwój II,
5. M.O.S.iR. Brzozów.
Zawody rozgrywane były systemem " mecz rewanż - każdy z każdym " czas meczu 10 min.  Nasi młodzi piłkarze dopisali kolejne punkty w „Lidze Orlikowej”, a wszystkim uczestnikom należą się duże brawa za udział, oraz zaangażowanie i wole walki przy tak fatalnej pogodzie.


Wojewódzki finał turnieju o Puchar Tymbarku

W dniu 14.04 młodzi piłkarze UKS Ikar (GAF) uczestniczyli w finałowym turnieju wojewódzkim w Stalowej Woli o Puchar Tymbarku " Z podwórka na stadion" w kategorii U - 10. Awans do tego turnieju wywalczyli w ubiegłym roku wygrywając dwa turnieje eliminacyjne i zdobywając I miejsce powiecie rzeszowskim. W Stalowej Woli grali ze zmiennym szczęściem ulegając minimalnie drużynom z Beska oraz Dębicy i wygrywając z ekipą z Rymanowa.

 

W całych rozgrywkach uczestniczyli: Kacper Grygiel, Antoś Cząba, Kacper Kotula, Gabryś Skrent, Wiktor Łuksik, Kamil Baran, Filip Wilk, Michał Lipski, Kuba Niemiec, Michał Żurowski, Mateusz Rusin.
Trenerem drużyny jest Tomasz Gwóźdź.

Wszystkim Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Zarząd Klubu oraz trenerzy sekcji piłki nożnej UKS "Ikar"


Turniej Piłki nożnej

W sobotę 21.03.2015 roku o godzinie 10:00 odbył się turniej Piłki Nożnej dla rocznika 2002 i młodsi o Puchar Prezesa UKS "Ikar". na boisku Orlik w Głogowie Małopolskim.

W turnieju wzięły udział drużyny:
1. UKS "Ikar"
2. "Stal" Rzeszów
3. "Grunwald" Budziwój
4. Bratek" Bratkowice

 

A oto tabela końcowa z wynikami:

1. Grunwald Budziwój 3 6pkt. (9:8) = +1

2. Stal Rzeszów 3 6pkt. (6:6) = 0

3. GAF Głogów 3 6pkt. (5:6)= -1

4. Bratek Bratkowice 3 0pkt.

Z pozdrowieniami Zarząd Klubu oraz trenerzy piłki nożnej UKS "Ikar"


Nabory do sekcji sportowych UKS „Ikar”

UKS"Ikar" zaprasza wszystkich chętnych do uczestnictwa w treningach sportowych w sekcjach:

- piłka nożna,

- tenis ziemny

- pływanie.

Informacje o zapisach, można uzyskać u trenerów prowadzących zajęcia  pod numerami telefonów:

Sekcja Piłki nożnej Głogowskiej Akademii Futbolu:
Edward Sapko – 512-366-506
Tomasz Gwóźdź – 668- 231-255
Adam Gut – 607-525-386

Sekcja Tenisa ziemnego:
Krzysztof Golema – 693-602-480

Sekcje pływackie:
Dominika Drąg-Szubart – 602-450-631
Jakub Radek – 607-077-326

Pozdrawiamy i zapraszam
Zarząd i trenerzy UKS "Ikar"