Referat Ośrodka Sportu i Rekreacji w Głogowie Małopolskim

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj361
mod_vvisit_counterWczoraj1465
mod_vvisit_counterW tym tygodniu361
mod_vvisit_counterW ubiegłym tygodniu3754
mod_vvisit_counterw tym miesiacu7077
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiacu6320
mod_vvisit_counterRazem486806

Online (ostatnie 20min): 46
Twoje IP: 3.236.232.99
,
Dzisiaj: 18 10 2021
Partnerzy:
Reklama
Reklama
Reklama
uks ikar o klubie PDF Drukuj Email

 

Uczniowski Klub Sportowy "IKAR" w Głogowie Małopolskim

 

Adres: ul. Parkowa 15,

36-060 Głogów Małopolski


strona www: http://plywalnia.glogow-mlp.pl - w zakładce sekcje sportowe

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Facebook: https://www.facebook.com/ikar.klub/

 

Rys historyczny działalności UKS "Ikar"

Uczniowski Klub Sportowy „IKAR” - został utworzony w marcu 2013 roku. Pomysłodawcą założenia Klubu był burmistrza Miasta i Gminy Głogów Małopolski pan Paweł Baj. Swoją działalność klub rozpoczął miesiąc później w kwietniu 2013 r. z siedzibą w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Głogowie Małopolskim. Główny celem dla którego UKS “IKAR” powstał jest popularyzowanie szeroko rozumianego sportu oraz organizowanie i planowanie pozalekcyjnego życia sportowego dzieci i młodzieży szkół podstawowych w oparciu o dostępny sprzęt oraz obiekty treningowe: Kryta Pływalnia “Wodnik”, Kort tenisowy, Boisko “Orlik”, Hala Sportowa przy ZS w Głogowie Młp, oraz innych obiektach i miejscach przeznaczonych do treningu. Przez wiele lat w klubie prowadzone były sekcje z dyscyplin: piłka nożna, oraz golf. Z czasem sekcja piłki nożnej przeszła pod IV ligowy klub LKS Głogovia.

Specyfika działalności UKS „Ikar”

Uczniowski Klub Sportowy „IKAR”. Swoją ofertę skierował do dzieci, młodzieży i ich rodziców z całej Gminy Głogów Małopolski. W skład prowadzonych aktualnie działalności klubu wchodzą następujące sekcje: Sekcje Pływackie (grupy starsze i grupy młodsze ABC), Sekcja Tenisa Ziemnego.

Inicjatywa założenia tej organizacji ma na celu propagowanie kultury fizycznej i rekreacji ruchowej. Lecz głównym celem było stworzenie kilku wiodących sekcji sportowych, które miałyby zrzeszyć ambitnych, chcących się rozwijać zawodników z całego terenu Gminy Głogów Małopolski. Już od samego początku działalności zapotrzebowanie na ten rodzaj organizacji cieszył się ogromnym zapotrzebowaniem wśród dzieci i młodzieży. Dzięki przychylności władz lokalnych, oraz zaangażowaniu wielu osób, a także rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia, pozwoliło to na realizowanie 3 dużych sekcji sportowych.

 

Regulamin Uczniowskiego Klubu Sportowego „Ikar”

1. Celem prowadzonych zajęć jest organizowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży z terenu gminy Głogów Małopolski.

2. Przed przystąpieniem uczestnika do klubu, rodzic lub opiekun prawny zobowiązany jest do wypełnienia deklaracji członkowskiej klubu w której zawarte są dane na temat zdrowia uczestnika zezwalającego na udział w zajęciach, zgody na wykorzystanie wizerunku dziecka. ( deklaracje można odebrać od trenera prowadzącego zajęcia).

3. Rodzice lub opiekunowie prawni zobowiązani są do informowania trenerów o bieżącym stanie zdrowia, bądź przeciwwskazaniach do wykonywania treningu.

4. Uczestnik zajęć zobowiązany jest do przestrzegania zasad i wykonywania poleceń instruktora, trenera i innych osób prowadzących zajęcia.

5. Każdy uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania regulaminu UKS „Ikar”, oraz innych regulaminów: obiektów i miejsc na których odbywają się treningi i zajęcia.

6. Zabrania się uczestnikom wszystkich sekcji rozpoczynanie treningu bez obecności instruktora.

7. Uczestnik przed rozpoczęciem zajęć, ściśle dostosowuje się do regulaminu obiektu na którym odbywać się będzie trening.

8. Obowiązkiem każdego uczestnika jest regularny i systematyczny udział i zajęciach.

9. Obowiązkiem każdego rodzica i opiekuna prawnego jest regularna comiesięczna wpłata składki członkowskiej na konto klubu

 

Zarząd klubu:

Prezes: Paweł Ginalski – 880-070-105

Wiceprezes: Paweł Grzywacz – 796-378-686

 

Numery kont bankowych UKS "Ikar":

71 9159 0000 2001 0010 0872 0001 - Konto Główne/ Tenis ziemny

17 9159 0000 2001 0010 0872 0003 - Sekcja Pływacka młodsi (ABC)

87 9159 0000 2001 0010 0872 0004 - Sekcja Pływacka starsi (1,2,3)