plywalnia01

Dobroczynny wpływ na zdrowie i samopoczucie ma już samo poruszanie się w wodzie i nie musi to być ruch intensywny. Także osoby, które nie potrafią pływać, mogą znaleźć odpowiednią dla siebie formę aktywności.

Trening w wodzie nie męczy tak jak fitness na lądzie, bo dzięki sile wyporu jesteśmy lżejsi. Jednocześnie opór wody sprawia, że mięśnie mocniej pracują.

 

Pływanie to przysłowiowe połączenie przyjemnego z pożytecznym. Daje nam radość i pozwala się odprężyć. Z drugiej strony poprawia kondycję, rzeźbi sylwetkę oraz wzmacnia kręgosłup i mięśnie. Sport ten, pomimo że jest wymagający dla organizmu, jest łagodny dla stawów i kości zeOLYMPUS DIGITAL CAMERA względu na fakt, iż człowiek porusza się w wodzie.

Sporty uprawiane na lądzie obciążają stawy. Brak ruchu z kolei szkodzi naszym mięśniom oraz układowi kostno-szkieletowemu. Oczywiście rekreacyjna aktywność fizyczna jest wskazana, jednak najlepiej uprawiać sporty w wodzie…

Spędzanie czasu na pływaniu jest szczególnie ważne dla osób mających problemy z kręgosłupem. Dla nich trening w wodzie to prawdziwe dobrodziejstwo. Wysiłek w wodzie bardzo dobrze wpływa także na nasze kości. Ćwiczenia dzięki zwiększonemu oporowi pozwalają wzmocnić gęstość tkanki kostnej.

OSIR w Głogowie Małopolskim posiada basen sportowy 25×12 m, rekreacyjny, zjeżdżalnia, jacuzzi, bicze wodne, przeciwprądy, gejzer, sauna. 

plywalnia02Ponadto odbywają się następujące zajęcia: kursy pływania grupowe i indywidualne zarówno dla dorosłych jak i dzieci, aqua aerobic oraz fitness. Istnieje możliwość rezerwacji całego basenu lub toru.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE !!!

Regulamin pływalni

Regulamin zjeżdżalni

Regulamin korzystania z jacuzzi